Opublikowano: 2022-10-26

Podziękowanie za Solidarność i Miłość

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 25 października br. odbyła się uroczysta Gala podczas której transportowa firma Hegelmann podziękowała wszystkim tym, którzy wspierają ukraińskich uchodźców. Minęło już kilka miesięcy od rozpoczęcia agresji rosyjskiej na Ukrainę. W tym czasie ponad tysiąc obywateli tego kraju, głównie matek i dzieci, znalazło schronienie w Częstochowie. Otrzymali pomoc dzięki wsparciu wielu firm, instytucji, organizacji struktur samorządowych i państwowych. Za granicę polsko - ukraińską dotarło także ponad 50 ciężarówek z darami, które dostarczyła firma Hegelman.

Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Poland zatrudnia ponad sześćdziesiąt procent pracowników z Ukrainy. Wielu jego kierowców wróciło do kraju zaraz po wybuchu wojny.

Odsłuchaj:


 

Specjalne wyróżnienia trafiły również do dyrekcji Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, organizacji kościelnych, w tym zgromadzeń zakonnych.

Odsłuchaj:


Uroczystość to podziękowanie za wsparcie i gorące serce, które okazywane jest ukraińskiemu narodowi. To wdzięcznosć za solidarność, która wciąż jest potrzebna.

 

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET