Kolekcje stałe
Spis kolekcji wystawioanych w naszym Muzeum
Zobacz więcej
Wystawy czasowe
Harmonogram wystaw
Zobacz więcej
Sala konferencyjno-koncertowa
Zapraszamy do nowo otwartej sali koncertowej!
Zobacz więcej
Nadchodzące wydarzenia
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Muzuem

 

 

Sklep internetowy

Przejdź do sklepu

Katalog online

Zobacz

Zloty

Kolekcjonerów

Archiwum

Zobacz

Wydarzenia

Opublikowano: 2024-05-14

Mamy zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy ukraińskiej malarki ikon Ksenii Bludowej, który odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 67/71, 15 maja 2024 r., o godz. 18:00.

Opublikowano: 2024-05-09

Przed nami nietypowa wystawa w Muzeum JP2. Od piątku – 10 maja – podziwiać można kolekcję klocków Lego z serii Star Wars, której właścicielem jest Karol Witkowski (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa).

Opublikowano: 2024-04-23

W najbliższą środę, 24 kwietnia 2024 roku, widzowie telewizji publicznej będą mieli wyjątkową okazję bliżej poznać misję i działalność Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym. W premierowym odcinku programu Pożyteczni.pl na antenie TVP2, Prezes Fundacji, Sebastian Biernacki, zaprezentuje szeroki zakres działań fundacji oraz możliwości, jakie stwarza dla muzeów. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia premierowego odcinka Pożyteczni.pl w TVP2 o godz. 6:25 oraz na platformie TVP VOD o dowolnej porze.

Opublikowano: 2024-04-17

26 kwietnia 2024 w Auli Muzeum JP2 odbędzie się projekcja filmu Pawła Woldana – Rakowiecka 37. Film opowiada smutną historię więzienia i aresztu śledczego na warszawskim Mokotowie.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET