Noworoczne Spotkanie Gorących Serc
Opublikowano: 2018-02-01

Noworoczne Spotkanie Gorących Serc /galeria zdjęć/

Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje - ta maksyma wybitnego pisarza francuskiego Gustaw Flauberta, znakomicie oddaje założenia Noworocznego Spotkania Gorących Serc, które w sobotę 27 stycznia 2018 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem wydarzenia było pozyskanie środków na programy pomocowe Stowarzyszenia - stypendia dla niepełnosprawnych sportowców i opiekę nad dziećmi ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Stowarzyszenie wspiera też Polaków mieszkających na wschodzie.

- Spotkanie Gorących Serc łączy ludzi dobrej woli, którzy mają serce i wiedzą jak z niego korzystać. Tego dnia jesteśmy razem, aby wspierać dzieci i niepełnosprawnych sportowców. Przez całe spotkanie byliśmy świadkami tego, jak dużo dobra można czynić poprzez śpiew, muzykę i sport i dzieląc się tym co posiadamy - mówi ks. Tomasz Kośny z Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP - Dobro ukazane w założeniu imprezy wyzwoliło dobro w wykonawcach, którzy zgodzili się wystąpić za zwrot kosztów transportu lub zupełnie rezygnowali z honorarium - podkreśla z wielkim uznaniem dla wykonawców.

Gościem specjalnym spotkania była Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, której towarzyszyli wiceprezesi ZPB Renata Dziemiańczuk i Marek Zaniewski. Wśród gości obecni byli przedstawiciele parlamentarzystów; dyrektor biura senatora Artura Warzochy - Małgorzata Borek, w imieniu posła Szymona Giżyńskiego - redaktor naczelna ,,Gazety Częstochowskiej" - Urszula Giżyńska oraz radna województwa śląskiego Beata Kocik i komendant Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik.

- Przyjazd do Polski jest zawsze bardzo ważny, a pobyt w Częstochowie traktujemy wyjątkowo z uwagi na Narodowe Sanktuarium – zaznaczyła Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi. – Tam musimy być cały czas na straży Polskości. Pilnujemy spraw związanych z Polską. Zawsze dziękujemy za zaproszenie, solidarność i wsparcie, które otrzymujemy od Rodaków w Polsce.

W programie wieczoru znalazł się m.in.: występ zespołu dziecięco-młodzieżowego „Akwarela” z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie oraz zespołu wokalnego z Przyrowa. Odbył się także koncert dziecięco-młodzieżowej kapeli góralskiej „Równica” z Ustronia. Nie zabrakło pokazu gimnastyki artystycznej grup z Przyrowa i UKS Gwiazda Olesna. Ważnym punktem programu było licytowanie przedmiotów, wśród których znalazła się między innymi koszulka piłkarza Polskiej Reprezentacji Narodowej w piłce nożnej Kuby Błaszczykowskiego z autografem sportowca oraz koszulka z podpisem, którą przekazał nam najpopularniejszy sportowy youtuber w Polsce, promującego zdrowy styl życia Krzysztofa Golonki. Podziękowanie mediom za promocję podejmowanych inicjatyw KSS RP. Wszystkim chcielibyśmy podziękować za okazane serce i wsparcie materialne charytatywnego spotkania.

- Jesteśmy tutaj po to, żeby sobie wzajemnie pomagać. Chcemy dzielić się z innymi swoją wrażliwością i pomagać innym. Często angażujemy się w tego typu inicjatywy, bo uważamy że są one cenne – podkreśla choreograf i kierownikiem artystyczny kapeli góralskiej Równica Renata Ciszewska. – Jako Stowarzyszenie działamy w oparciu o dekalog i katolicką etykę sportową – podkreśla Zbigniew Szpruta, członek kapituły Stowarzyszenia.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej to organizacja ogólnopolska, docierająca wszędzie tam, gdzie jest daleko od sportowej infrastruktury i od dużych ośrodków sportowych.


ks. Tomasz Kośny

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET