Opublikowano: 2011-08-11

Medal z okazji otwarcia Muzeum

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezentujemy dziś awers i rewers medalu upamiętniającego otwarcie Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Pomysłodawcą medalu jest Pan Krzysztof Witkowski, który podzielił się tą ideą z poprzednim właścicielem większej części naszej kolekcji – Panem Wojciechem Grabowskim.

Pan Wojciech zasugerował, aby zadanie to przekazać do realizacji Pani Ewie Olszewskiej-Borys. Artystka ta reprezentuje najlepszą polską szkołę medalierską, a jej dorobek znany jest na całym świecie.

Pani Ewa już na pierwszym spotkaniu z sympatią i entuzjazmem przyjęła propozycję i ofertę wykonania medalu. Już wtedy dało się zauważyć, że w głowie twórcy powstaje ciekawy pomysł. Powstały medal jest wyjątkowo oryginalny. Obrazuje on Jana Pawła II, którego twarz wyłania się z jasności. Przez to każdy z nas na swój własny sposób wyobraża sobie wizerunek Ojca Świętego, patrzącego na nas stamtąd. Jego ręce natomiast są w naszym świecie. Medal został wybity przez Mennicę Warszawską.

Już wkrótce medal będzie można zakupić w naszym sklepie podczas wizyt w Muzeum oraz za pośrednictwem Sklepu on-line na www.jp2muzeum.pl