Opublikowano: 2011-08-11

Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie oficjalnie otwarte!

W dniu dzisiejszym podczas uroczystego otwarcia, działalność rozpoczęło Muzeum monet i medali Jana Pawła II. Ponad 5,5 tysiąca eksponatów zostało wystawione w nowej części budynku firmy President Electronics Poland przy ulicy Jagiellońskiej 67/71.

W uroczystości wzięła udział większość zaproszonych gości. Przemowy w trakcie otwarcia wygłosili: Krzysztof Witkowski – prezes firmy President, Kardynał Staniał Dziwisz, Biskup Stanisław Nowak, Arturo Mari – osobisty fotograf Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Jean-Gilbert Muller- dyrektor generalny Groupe President Electronics.

Otwarcie uświetniły występy Jasnogórskiej Orkiestry Dętej oraz grupy muzycznej HeFi Quartet.