Opublikowano: 2012-02-14

Wieczór cygański w muzeum.

W piątek 27 stycznia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, odbył się w muzeum "Wieczór cygański". Przybyli goście mieli okazję nieco bliżej poznać kulturę cygańską, nie tylko poprzez opowieści, ale również taniec i śpiew, niejako symbole cygańskich tradycji. Wszyscy wysłuchali prelekcji naszych kolegów, Pawła Sikory i Jacka Wrony. Na część artystyczną złożył się recital wspomnianego wyżej naszego kolegi Pawła Sikory, prezentującego pieśni cygańskie, które porwały do wspólnego śpiewania wszystkich zebranych. Natomiast gościnnie na scenie muzeum wystąpiła skrzypaczka Maria Magdalena Rogowska, która wraz z uczennicą wykonała "gorącego Czardasza". Na część artystyczną złożył się również występ Elabell, tancerki cygańskiej, która zaprezentowała kilka charakterystycznych tańców kultury Romów. Nie zabrakło również wadowickich kremówek. Tradycyjnie już, spotkanie zakończyło się nocnym zwiedzaniem muzeum.