"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - 18 sierpnia.
Opublikowano: 2013-08-19

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - 18 sierpnia

Jesteśmy zaszczyceni, że z wielkim entuzjazmem przyjęli nasze zaproszenie oraz z wielką uwagą przygotowali słowa konferencji skierowane później do gości naszego wieczoru.

Doktor Roberto Mari wyeksponował cele i zadania jakie sobie postawił w czasie swojej długoletniej kariery zawodowej i pracy w szpitalu OO. Bonifratrów w Rzymie:

- ochrona życia poczętych dzieci,

- troska o kobiety będące w stanie błogosławionym a w szczególności troska o kobiety samotne,

- badania naukowe i praca nad zapobieganiem nowotworów kobiecych,

- katolicka edukacja płciowości i seksualności: różnice płci, ich powołanie do wspólnych choć różnorodnych zadań w pełnym szacunku i zrozumieniu dla siebie

- edukacja par przygotowujących się do związku małżeńskiego.

Podjęte tematy zostały przedstawione i ujęte w świetle listów apostolskich oraz nauki życia katolickiego i rodzinnego według Jana Pawła II.

Doktor Roberto Mari prowadzi kursy uniwersyteckie i zapraszany jest na liczne prelekcje. W latach swojej pracy zawodowej pomógł przyjść na świat ponad 10.000 dzieciom z czego wyróżnił w szczególności te dzieci, które urodziły się już nawet w 25 tygodniu życia. Doktor dotknął również bolesnego tematu aborcji, przywołując dane liczbowe z Italii od czasu zalegalizowania w 1978 r. aborcji. Według oficjalnych danych straciło życie po dzień dzisiejszy aż 5 milionów istnień ludzkich.

Nasz gość wielokrotnie spotkał Jana Pawła II choć przybliżył nam wydarzenia najbardziej szczególne, kiedy to osobiście miał przyjemność rozmawiać z Ojcem Świętym w roku 1981 podczas wizytacji przez Papieża szpitala w którym pracował dr Mari, następnie w roku 1994 podczas audiencji prywatnej w letniej rezydencji Castel Gandolfo i innych. Osoba i nauczanie Jana Pawła II były budującym wzorem i przykładem dla naszego gościa, który czerpał z postawy i wzoru Błogosławionego Papieża. Konferencja doktora Roberto Mari wzbudziła zainteresowanie, uwagę i uznanie zgromadzonych. Jego cenne słowa pozostaną w naszej pamięci.

W przerwie wystąpiła jedna z podopiecznych Centrum Inicjatyw Artystycznych "Talent" Anna Wysmołek.

W drugiej części wieczoru wystąpiła krakowska artystka reprezentująca zespół "Krakowskie Przedmieście" - Agata Bernadt - śpiew oraz Adam Niedzielim- muzyka, akompaniament. Repertuarem tekstów Ks. Jana Twardowskiego przykuli uwagę publiczności.