VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II.
Opublikowano: 2013-05-21

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II

W piątek 17 maja w muzeum odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło niemalże dwa razy więcej  uczestników niż w roku ubiegłym, ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.

Gośćmi specjalnymi konkursu byli: Arcybiskup Senior Stanisław Nowak, o. Sebastian Matecki podprzeor Jasnej Góry oraz jako przewodniczący komisji sędziowskiej, ks. dr Zdzisław Wójcik, zastępca dyrektora Katolickiego Radia FIAT.

Konkurs składał się z trzech etapów: etap I indywidualny, gdzie każdy z uczniów rozwiązywał test indywidualnie;etap II i III polegały na pracy zespołowej. Punkty zebrane we wszystkich etapach pozwoliły ostatecznie wyłonić zwycięzców:

I miejsce - Gimnazjum nr. 5 w Częstochowie,

II miejsce - Gimnazjum nr. 14 w Częstochowi,

III miejsce - Gimnazjum w Mykanowie.

W trakcie konkursu odbyło się również spotkanie autorskie z polskim dziennikarzem, autorem książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II - Pawłem Zuchniewiczem.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy o naszym Wielkim Rodaku a Państwa zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z konkursu.