Jan Pietrzak bawił i wzruszał.
Opublikowano: 2013-03-19

Jan Pietrzak bawił i wzruszał

W dniu wczorajszym, 18 marca 2013 roku w naszym muzeum wystąpił niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa - Jan Pietrzak.

Jan Pietrzak od dziesięcioleci niezmiennie bawi i wzrusza kolejne pokolenia Polaków. Nie inaczej było podczas wczorajszego wieczoru. Od pierwszych chwil występu nasz gość porwał publiczność i trwało to aż do ostatnich taktów legendarnego już hymnu "Żeby Polska była Polską".

W programie kabaretowym przeważał oczywiście humor polityczny, tradycyjnie już satyryk żartował z osób aktualnie rządzących, tak więc wiele dowcipów dotyczyło postaci tworzących obecnie barwną scenę polityczną w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem prezydenta i premiera. Kabaret Jana Pietrzaka to również spora dawka historii Polski - widzowie usłyszeli wiele żartów nawiązujących do czasów PRL-u. Jednak nie samym śmiechem człowiek żyje, w przerwach między dowcipami i żartami publiczność wysłuchała refleksyjnych autorskich piosenek. W całości koncertu autor mocno akcentował szczególnie patriotyzm oraz polskość jako najważniejszą wartość.

Nie mogło również zabraknąć tematu Jana Pawła II , którego Jan Pietrzak nazwał jednym z "cudów" Polski., wspomniał też rok 1979 - kiedy to w czasie wystąpienia papieża na Placu Zwycięstwa w Warszawie w Polakach nastąpiła jakaś zmiana - znów stali się Polakami.

W przerwie koncertu satyryk podpisywał swoje książki oraz płyty.

Zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu ze spotkania.

A już dziś zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się już za miesiąc 18  kwietnia 2013r. o godz. 18.00. Gościem spotkania będzie światowej sławy profesor immunologii klinicznej Gabriel Turowski, który 19 maja 1981 roku znalazł się w sześcioosobowym zespole specjalistów z całego świata powołanym w celu leczenia po zamachu Ojca Świętego.

Wstęp wolny, zaproszenia dostępne w siedzibie muzeum.

Serdecznie zapraszamy.