Spotkanie z Mariuszem Drapikowskim
Opublikowano: 2013-01-21

Spotkanie z Mariuszem Drapikowskim

Wieczorem 18 stycznia 2013 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", a zaproszonymi gośćmi byli: Mariusz Drapikowski z małżonką Grażyną.

„Dzielę się emocjami, które mam w sercu. Są one związane z Janem Pawłem II. Moje życie i twórczą pracę mogę podzielić na dwa etapy, jeden przed Janem Pawłem II i drugi po Janie Pawle II”- mówił Mariusz Drapikowski.

Artysta wspomniał swoje spotkania z papieżem w Gdańsku i w Rzymie. Opowiadał wraz z żoną o wielkich emocjach towarzyszących spotkaniu, a przede wszystkim wpływie papieża na ich życie rodzinne i zawodowe.

Gdański artysta znany jest ze wspaniałych dzieł sakralnych, takich jak m. in. „Niebiańska Jerozolima” i „Gwiazda Kazachstanu”, a do jednych z największych swoich osiągnięć Mariusz Drapikowski zaliczyła krucyfiks ofiarowany Janowi Pawłowi II w 1999 r. Warto również wspomnieć o bursztynowej sukni dla Ikony Jasnogórskiej.

Po wystąpieniu państwa Drapikowskich, dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski zaprosił na krótkie zwedzanie muzeum.

Następnie spotkanie uświetniła swoim występem Danuta Błażejczyk - znana piosenkarka rockowa i jazzowa.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania i koncertu.