Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" w muzeum.
Opublikowano: 2012-10-19

Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" w muzeum

W dniu wczorajszym, 18 października w muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gośćmi byli: wybitny polski fotograf, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i demokracji, Stanisław Markowski oraz wybitny tenor na stałe związany z Operą Śląską Juliusz Ursyn Niemcewicz.

Wczorajsze spotanie rozpoczęło się od występu podopiecznych Centrum Inicjatyw Artystycznych „Talent”: Karoliny Rećko, Justyny Borowik oraz Dominiki Palacz.

Nasz gość Stanisław Markowski jak sam siebie nazwał – fotograf urody ziemi polskiej opowiadał w trakcie spotkania o swoim zainteresowaniu relacjami Ojca Świętego Jana Pawła II z nami, narodem polskim, o tym jak niejednokrotnie miał zaszczyt fotografować twarz papieża w którego oczach było widać kontakt z Bogiem – rzecz nienamacalną aczkolwiek widoczną. Pan Markowski wrócił wspomnieniami do czasów, kiedy fotografował Ojca Świętego jeszcze jako Karola Wojtyłę i mówił o tym, jak wielką radość dawało samo obcowanie z nim. Na zakończenie swojego wystapienia pan Stanisław Markowski wykonał kilka utwrów poezji śpiewanej.

Część artystyczną uświetnił występ wybitnego tenora Opery Śląskiej, Juliusza Ursyna Niemcewicza, który zachwycił wszystkich zgromadzonych swoim wykonaniem utworów operowych. Licznie zgromadzeni goście nagrodzili tenora owacjami na stojąco.

Tradycyjnie już, dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski zaprosił wszystkich zebranych na obejrzenie najnowszych eksponatów w muzeum.