Zaproszenie dla wszystkich kolekcjonerów na konferencję: " NUMIZMATYCZNE WYZWANIA XXI ".
Opublikowano: 2012-10-04

Zaproszenie dla wszystkich kolekcjonerów na konferencję: "Numizmatyczne wyzwania XXI wieku"

W sobotę 27 października w godz. 12.00 - 18.00  w Muzeum Monet i Medali  Jana Pawła II  odbędzie się konferencja zatytułowana  "Numizmatyczne wyzwania XXI wieku" oraz spotkanie numizmatyków, kolekcjonerów jak również artystów medalierstwa. W spotkaniu wezmą udział między innymi:

• Ewa Olszewska – Borys - rzeźbiarka medalierka

• Magdalena Dobrucka - medalierka

• Beata Anna Wątróbska – Wdowiarska  - medalierka
  • mgr Barbara Kozarska – Orzeszek – Dyrektor Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu

• Tomasz Bylicki - Delegat Fidem na Polskę, Kustosz Muzeum Historycznego Miasta Warszawy

• Leszek Kula - Dyrektor ds Finansowych, członek zarządu Mennicy Polskiej

• Bohdan Kowalczyk - Prezes Łódzkiej Federacji Kolekcjonerów

• dr Walerian Piotrowicz - Prezes Warszawskiego Towarzystwa Numizmatycznego

• Bernard Marek Adamowicz - wybitny kolekcjoner, znawca tematyki Jana Pawła II na medalach świata

• Orest Paszkowycz - ceniony kolekcjoner, specjalista, znawca tematyki: Mikołaj Kopernik w światowej numizmatyce

• O. Jan Golonka - Kustosz Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze

Wśród gości nie zabraknie również osób związanych z powstaniem naszego muzeum Pana Wojciecha Grabowskiego z Londynu - znanego kolekcjonera, poprzedniego właściciela części naszych zbiorów , Wojciecha Kobylińskiego autora książki „ Jan Paweł II Katalog monet” oraz Pana Jacka Strzałkowskiego znawcy medalierstwa.

Spotkanie to będzie pierwszym z cyklu spotkań integracyjnych. W programie spotkania przewidziano również mini giełdę. Szczegółowy plan zamieścimy na naszej stronie wkrótce.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kolekcjonerów.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na adres mail: muzeum@jp2muzeum.pl lub telefonicznie 34 365 19 82.

Informujemy, że swój przyjazd potwierdzili: ojciec płk Jan Golonka, ojciec Sebastian Matecki, Sekretarz Generalny Polskiego Towarzystwa Numiazmatycznego płk Adam Zając, Prezes Warszawskiego Towarzystwa Numizmatycznego dr Walerian Piotrowski, Prezes Łódzkiej Federacji Kolekcjonerów mgr Bohdan Kowalczyk, starszy kustosz Muzeum Historycznego Warszawy mgr Tomasz Bylicki, Dyrektor Muzeum Medalierskiego we Wrocławiu mgr Barbara Kozarska Orzeszek.