Opublikowano: 2012-08-14

"Akademia Dojrzałych Obywateli"

Nadrzędnym celem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest rozpowszechnianie wiedzy o Papieżu Polaku, utrwalanie pamięci o jego wielkiej osobie a przede wszystkim krzewienie jego idei, zarówno tych z dziedziny wiary i religii katolickiej, jak również tych z dziedziny życia społecznego. Dlatego też, nasze Muzeum tak chętnie ugościło w swoich murach działaczy Klubu Jagiellońskiego, którzy zorganizowali projekt „Akademia Dojrzałych Obywateli”, skierowany do młodzieży licealnej. W ramach tego projektu, w auli naszego Muzeum odbyły się cztery spotkania, w ramach których uczniowie trzech częstochowskich szkół średnich mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat funkcjonowania instytucji publicznych, oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych. Szczegóły projektu zawarte są piśmie przewodnim „Akademia Dojrzałych Obywateli”. Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu z tych spotkań.

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
klub jagielloński.pdf pdf 978,35 KB Pobierz