Jan Paweł II Honorowym Obywatelem Miasta Częstochowy.
Opublikowano: 2012-06-22

Jan Paweł II Honorowym Obywatelem Miasta Częstochowy.

26 maja w muzeum przewodniczący Rady Miasta pan Zdzisław Wolski przekazał na ręce dyrektora muzeum Krzysztofa Witkowskiego replikę klucza do miasta Częstochowy, który wraz z tytułem Honorowego Obywatela Miasta otrzymał bł. Jan Paweł II.

15 sierpnia 1991 r w czasie odbywającego się w Częstochowie VI Światowego Dnia Młodzieży Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął z rąk Prezydenta Tadeusza Wrony i Rady Miasta Honorowe Obywatelstwo Częstochowy. Było to pierwsze miasto na świecie, którego Honorowym Obywatelem stał się Papież – Polak. Symboliczny klucz został podarowany "w dowód miłości, wierności i głębokiego przywiązania mieszkańców Maryjnego Grodu uznając jego najwyższy autorytet moralny".

W uroczystości przekazania repliki klucza  dla Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II uczestniczył również dyrektor Częstochowskiego Muzeum pan Janusz Jadczyk, a przekaz medialny zapewniła Telewizja Orion.