Opublikowano: 2012-06-21

Niecodzienni goście z USA

Ksiądz prałat Michael R. Dyląg jest człowiekiem, którego nazwisko pojawia się wśród wybitnych księży i fundatorów ośrodka Orchard Lake, którzy na stałe wpisali sie w dzieje Polonii. Ośrodek  jest bardzo ważnym centrum naukowym i polonijnym, prowadzi niezwykłą działalność dla Polonii oraz Kościoła w Stanach Zjednoczonych,  Kanadzie i w Polsce.  Jest prężnym ośrodkiem naukowym o polskości,  żywym pomnikiem polskiej kultury, pracy, twórczej myśli intelektualnej i ducha patriotyzmu.

Ksiądz Dyląg jest również kolekcjonerem i zbieraczem pamiątek związanych z bł.Janem Pawłem II.  Był on częstym gościem Papieża w czasie jego pontyfikatu i zgromadził sporą kolekcję pamiątek m.in. pastorał, który przekazał do Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Waszyngtonie.

Ksiądz był pod ogromnym wrażeniem wielkości naszych zbiorów jak również sposobu ich prezentacji. Czuliśmy się ogromnie zaszczyceni tym, że Ksiądz Dyląg przyjechał do Częstochowy, aby zobaczyć nasze muzeum.