Opublikowano: 2012-06-21

Niecodzienni goście z USA

Ksiądz prałat Michael R. Dyląg jest człowiekiem, którego nazwisko pojawia się wśród wybitnych księży i fundatorów ośrodka Orchard Lake, którzy na stałe wpisali sie w dzieje Polonii. Ośrodek  jest bardzo ważnym centrum naukowym i polonijnym, prowadzi niezwykłą działalność dla Polonii oraz Kościoła w Stanach Zjednoczonych,  Kanadzie i w Polsce.  Jest prężnym ośrodkiem naukowym o polskości,  żywym pomnikiem polskiej kultury, pracy, twórczej myśli intelektualnej i ducha patriotyzmu.

Ksiądz Dyląg jest również kolekcjonerem i zbieraczem pamiątek związanych z bł.Janem Pawłem II.  Był on częstym gościem Papieża w czasie jego pontyfikatu i zgromadził sporą kolekcję pamiątek m.in. pastorał, który przekazał do Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Waszyngtonie.

Ksiądz był pod ogromnym wrażeniem wielkości naszych zbiorów jak również sposobu ich prezentacji. Czuliśmy się ogromnie zaszczyceni tym, że Ksiądz Dyląg przyjechał do Częstochowy, aby zobaczyć nasze muzeum.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET