Polska- zwycięzcą turnieju PRESIDENT CUP
Opublikowano: 2012-06-19

Polska- zwycięzcą turnieju PRESIDENT CUP

W poniedziałek 18 czerwca został rozegrany Turniej Piłkarzyków President Cup. W rozgrywkach wzięło udział 20 dwuosobowych drużyn, dziewczęta i chłopcy w wieku 12- 16 lat, głównie z częstochowskich świetlic parafialnych i szkolnych. Turniej rozegrany został systemem Euro 2012. Uczestnicy losowali państwa, które reprezentowali na turnieju - zawodnicy wcielili się w narodowe reprezentacje wylosowanych wcześniej drużyn. Ze względu na większą ilość drużyn, organizatorzy dołączyli 4 drużyny pod nazwami President do każdej z grup.

W sumie rozegrano 48 meczy, które wyłoniły zwycięzców turnieju. O trzecie miejsce walczyły drużyny Francji i Czech, a w finale spotkały się drużyny Polski i President 3. Po zaciętej walce na podium stanęli :

I miejsce Polska  - Karol Zawada i Mateusz Kopczyński - lektorzy z parafii św.Maksymiliana w Częstochowie

II miejsce President 3 - Bartosz Bieniek i Michał Bajor - z parafii św.Melchiora Grodzickiego w Częstochowie

III miejsce Francja - Konrad Rabenda i Tomasz Jura - z parafii św.Marcina w Siemkowicach

IV miejsce Czechy - Szymon Cichuta i Przemysław Koch - z parafii NMP w Częstochowie.

Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę główną - puchar Prezesa firmy President oraz prawo wyboru  świetlicy do której powędruje nagroda specjalna - duży stół do piłkarzyków. Trzy pierwsze zwycięskie drużyny otrzymały medale Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II , dyplomy oraz każdy z zawodników stół do piłkarzyków.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak również pragniemy podziękować wszystim uczestnikom za wzięcie udziału w turnieju i sportową rywalizację.