W dniu dzisiejszym, w naszym Muzeum odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło 13 drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.  Konkurs składał się z trzech etapów: etap I indywidualny, gdzie każdy z uczniów rozwiązywał test indywidualnie; II etap to test rozwiązywany grupowo. Do trzeciego etapu weszło sześć drużyn. Punkty zebrane we wszystkich etapach pozwoliły ostatecznie wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Gimnazjum nr 14 w Częstochowie

II miejsce – Gimnazjum w Mykanowie

III miejsce – Gimnazjum w Kamieńsku

Ponadto, wyróżniono również osobę, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi w etapie indywidualnym. Osobą tą jest uczennica gimnazjum w Kamieńsku, Kamila Ciupińska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy o naszym Wielkim Rodaku!