18 maja, podczas III Dnia Papieskiego w naszym Muzeum, po spotkaniu z arcybiskupem seniorem Stanisławem Nowakiem,  zostanie wyświetlony film dokumentalny pt. „I Pielgrzymka Jana Pawła II do Częstochowy”, który przedstawia pobyt Ojca Świętego w Częstochowie w czerwcu 1979r. Film trwa 30 minut, realizatorem i producentem filmu jest Krzysztof Kasprzak. W filmie wykorzystano archiwalne materiały filmowe ze zbiorów:

Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej Im. ks. Dr Walentego Patykiewicza, dzięki życzliwości ks. Prof. Dr. Hab. Władysława Piotra Wlaźniaka,

Archiwum Filmowego ks. Jerzego Rasiaka,

Fragmentów filmu „Pielgrzym” w reżyserii Andrzeja Trzosa- Rastawieckiego,

Archiwum  KAS FILMU.

Film powstał pod honorowym patronatem Metropolity Częstochowskiego Ks. Arcybiskupa dr Wacława Depo.

Prezentacja filmu w dniu 18.05.2012 r w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie będzie jednocześnie jego premierą. Serdecznie zapraszamy!