Dokładnie 11 lat temu, w asyście Honorowych Gości, Władz Miasta, Pracowników PRESIDENT Electronics Poland Sp. z o.o. oraz przyjaciół i znajomych zostało otwarte Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Początki nie były aż tak nad wyraz skromne, bo zbiór liczył ok.3,4 tys. eksponatów, jednak na przestrzeni minionego czasu kolekcja wciąż się rozrastała i dziś liczy ponad 11 tys. obiektów.


Działalność naszej placówki nie skupia się wyłącznie na kolekcjonowaniu i wystawiennictwie monet, medali, prac artystycznych i przedmiotów związanych z Osobą św. Jana Pawła II. Miejsce to "żyje" również wieloma dziedzinami sztuki i obfituje w wydarzenia o charakterze kulturalno-społecznym, konferencje, pokazy itp.


Gościliśmy w tym czasie w Muzeum wiele wycieczek i indywidualnych turystów nie tylko z Polski, ale również prawie wszystkich zakątków świata. Zaszczyciło nas również swoją obecnością szereg wybitnych postaci Kościoła, polityki, nauki, działaczy kultury, społeczników itd.


Poniżej prezentujemy „historyczne” już zdjęcia z otwarcia Muzeum.

 

 

 

 

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET