List otwarty dyrektora muzeum do uczestników konkursu plastycznego
Opublikowano: 2012-04-27

List otwarty dyrektora muzeum do uczestników konkursu plastycznego

Moi kochani,kw

z całego serca dziękuję Wam za nadesłane prace. Proszę o WIELKI uśmiech.

Te wszystkie dzieła, w ilości 2.265 sztuk, są prezentowane w naszym muzeum w Częstochowie.

Posłuchajcie co się z nimi dzieje.

Wszystkim gościom odwiedzającym nasze muzeum pokazujemy Wasze prace.

Już od wejścia na halę mają uśmiech od ucha do ucha i w niejednych oczach pokazują się łzy.

Jednak najwięcej frajdy z możliwości zobaczenia Jana Pawła II na tylu obrazach mają dzieci niepełnosprawne. W dniu wczorajszym pięcioro dzieciaczków w wieku 10 do 12 lat przyszło do nas wraz z opiekunkami. Ileż było radości! Pokazywały paluszkami, te które im się podobały, nie było końca zachwytom i odkrywania ciągle czegoś nowego. Każda Wasza praca dla innych dzieci jest inspiracją i każdy odczytuje  Wasze przesłanie na swój sposób. Fenomenem jest to, że są one wszystkie wyeksponowane w jednym miejscu i zajmują blisko 460 m2 powierzchni. Na wielu twarzach po raz pierwszy od wielu lat pojawia się uśmiech. To, co zrobiliście jest niesamowicie budujące i daje tyle ciepła innym. W ich właśnie imieniu i swoim przekazuje Wam słowa najszczerszego podziękowania za poświęcony czas na ich stworzenie, a Waszym opiekunom składam wyrazy szacunku i przesyłam ogromniaste całuchy! Wyobraźcie sobie dzieci przy relikwiach Jana Pawła II, które  zachęcone do modlitwy „Pod Twoją obronę uciekamy się..” próbują przeżegnać się, po czym po kolei przyklękują - tak z odruchu serca … Co działo się potem zobaczycie na zdjęciach. Tego nie da się opisać. Robicie  wiele dobrego dla tych, których jeszcze nie znacie. A co im uczyniliście tym maluśkim …czytamy w Ewangelii – tak właśnie jest dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Powiem Wam w sekrecie, że czekamy na prace dzieci z  Ekwadoru, Etiopii i Australii. Rozszerza się ta miłość dzieci do Jana Pawła II na cały Świat poprzez nasze Muzeum w stolicy duchowej kraju. Myślę, że dołączą inni i będzie to nietypowe dzieło promieniować pozytywną energią, gdzie tylko się zamarzy.

Podsumowując, chcę abyście byli świadomi tego, że mimo Waszego młodego wieku tworzycie już dzisiaj WIELKIE RZECZY.

Serdecznie dziękuję.

Krzysztof Witkowski