"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - ks. Robert Skrzypczak
Opublikowano: 2017-07-05

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - ks. Robert Skrzypczak

18 lipca 2017 roku o godzinie 18:00 gościem 65. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie ks. Robert Skrzypczak - kapłan archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany teologii, psycholog. Przedmiotem jego badań jest osoba i nauczanie Jana Pawła II oraz personalizm włoski.

Wieczór uświetni koncert zespołu NIVEL w składzie:
Grzegorz Płonka - wokal i gitara
Mateusz Gremlowski - gitara basowa
Tomasz Grzyb - akordeon
Jacek Dzwonowski - skrzypce

N I V E L - Założony w 2010 roku kwartet instrumentalny (a od połowy 2016 także wokalno-instrumentalny), specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycje oparte o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Vincente Amino oraz Otto Eckleman. Każdy z nich, na co dzień „robi swoje”, czyli gra własny, ulubiony repertuar, a trzeba wiedzieć, że mają w sercu inny rodzaj muzyki. Każdy muzyk zespołu NIVEL wkłada we wspólne granie inny styl, inny temperament, a mieszanka tego wszystkiego jest naprawdę imponująca. Jak muzycy sami przyznają, coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy. Zespół nieustannie pracuje nad własnym autorskim repertuarem, który będzie podsumowaniem wielogodzinnych prób i ukaże się wkrótce na pierwszej płycie zespołu.

Od kwietnia 2016 roku z zespołem współpracuje wybitny wokalista i publicysta Grzegorz Płonka. Dzięki tej współpracy repertuar zespołu poszerzył się o utwory andaluzyjskie, neapolitańskie, meksykańskie oraz utwory polskie utrzymane w konwencji tanga milonga. Kilka zagranych koncertów oraz entuzjastyczny odbiór publiczności utwierdziło nas w przekonaniu nagrania płyty z nowym programem artystycznym.

W lipcu 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Wielki Świat”. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach. Dodatkowo płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia.

Liczne osiągnięcia oraz współpraca z wieloma innymi znanymi artystami ukształtowały rozpoznawalną markę muzyków NIVEL. Za sprawą wielu zagranych koncertów począwszy od największych sal koncertowych poprzez występy zamknięte dla firm aż po małe klubowe sceny zapewniły zespołowi NIVEL stałą publiczność. Muzycy posiadają ogromne doświadczenie, które jest w stanie zapewnić słuchaczowi odbiór i zabawę najwyższej jakości.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.