18 marca – Dzień Papieski
Opublikowano: 2012-03-19

18 marca – Dzień Papieski

W niedzielę 18 marca, w naszym Muzeum odbył się pierwszy z zaplanowanych 99 Dni Papieskich. Gościem honorowym był Metropolita Lwowa, abp Mieczysław Mokrzycki, który w swoim wystąpieniu wspominał Ojca Świętego, Jana Pawła II. Arcybiskup Mokrzycki był sekretarzem Papieża Polaka przez 9 lat. Odniósł się on także bezpośrednio do naszego Muzeum, porównując człowieka do monety, której Bóg nadał awers ale to człowiek swoim życiem decyduje jaki będzie jej rewers.

Licznie przybyła publiczność wysłuchała również słów podprzeora Jasnej Góry, ojca Sebastiana Mateckiego, oraz arcybiskupa seniora archidiecezji częstochowskiej, Stanisława Nowaka, którzy to opowiedzieli o licznych związkach Częstochowy i Jasnej Góry z Lwowem. Usłyszeliśmy również księdza infułata Ireneusza Skubisia, dyrektora tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Wieczór zakończył się mini koncertem oraz zwiedzaniem Muzeum.