Relacja ze spotkania z Arturo Mari
Opublikowano: 2016-11-24

Relacja ze spotkania z Arturo Mari

18 listopada punktualnie o godzinie 18:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II rozpoczęło się kolejne, wyjątkowe spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości".

Gospodarz spotkania - dyrektor Muzeum - Pan Krzysztof Witkowski przywitał wszystkich zebranych tego wieczoru w Auli Jana Pawła II. Przybliżył życiorys naszego wyjątkowego gościa, jakim był Arturo Mari - fotograf papieski i wieloletni przyjaciel Papieża Polaka. Przy okazji tej wizyty Pan Arturo Mari otworzył wystawę pamiątek po Janie Pawle II oraz zdjęć przekazanych do Muzeum.

Słowo wstępu do zebranych skierował Abp Senior Stanisław Nowak. "Ogromnie się cieszę, że ta rodzina duchowa Jana Pawła II jest tak liczna, to znak, że Ojciec Święty żyje w naszych sercach, w naszym myśleniu, w naszych bardzo osobistych tęsknotach żeby się z nim spotkać" - mówił Arcybiskup ciesząc się ideą comiesięcznych spotkań mających miejsce w Muzeum.

Następnie Posłanka na Sejm Lidia Burzyńska oraz Senator RP Artur Warzocha zabrali głos wspominając postać świętego Jana Pawła II oraz witając gościa wieczoru.

Pan Krzysztof Witkowski zaprosił na scenę Pana Arturo Mari mówiąc: "Teraz na scenę wchodzi wielki człowiek, który przekazał nam do Muzeum ponad trzysta relikwii trzeciego stopnia, bo wszystkie przedmioty, które Państwo widzicie to są przedmioty, które podarował Jan Paweł II Panu Arturo Mari. I te przedmioty znalazły się w naszym Muzeum i są już tutaj na stałe dokąd Muzeum będzie trwało, a będzie trwało tylko i wyłącznie dzięki wszystkim Polakom, którzy tutaj będą przychodzić."

Gość wieczoru zasiadł na scenie w towarzystwie księdza Mariusza Frukacza. Przywitał się z wszystkimi zebranymi, a następnie rozpoczął swoją prelekcję od przypomnienia wystąpienia Jana Pawła II na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Opowiadał bardzo ciekawie swoje świadectwo o tym jak wielkim i świętym już za życia człowiekiem był Jan Paweł II. Na poparcie swojego zdania przytaczał kolejne wspomnienia z podróży apostolskich, które odbywali razem, ze spotkań oraz z wyjątkowych gestów Papieża.

"Młodym Talentem" odkrytym przez Pana Ryszarda Strojca była Weronika Zielińska, która zaśpiewała dwa utwory - jeden w języku włoskim, a drugi w języku francuskim.

Część artstyczną spotkania rozpoczęła światowej klasy skrzypaczka - Patrycja Słomczyńska.

Na zakończenie wieczoru wystąpiła orkiestra dęta pod kierownictwem Piotra Janika. Składająca się z 65 osób grupa zawierała w sobie członków Orkiestry Dętej Gminy Sulmierzyce oraz Orkiestry Dętej z Samorządowego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie. Wieczór zwieńczyło przepiękne wykonanie utworu "Barka".