Z Janem Pawłem II ku przyszłości - spotkanie z Arturo Mari
Opublikowano: 2016-11-02

Z Janem Pawłem II ku przyszłości - spotkanie z Arturo Mari

Gościem 57. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które będzie miało miejsce 18 listopada będzie Pan Arturo Mari - fotograf watykański, osobisty fotograf papieża Jana Pawła II. Gościł w naszym Muzeum już pięciokrotnie, a podczas tego spotkania otworzy wystawę zdjęć i pamiątek po Janie Pawle II, które zgromadził za czasów jego pontyfikatu.

Oprawą muzyczną spotkania będzie występ skrzypaczki Patrycji Słomczyńskiej oraz orkiestry prowadzonej przez Piotra Janika.

Arturo Mari – fotograf watykański, osobisty fotograf papieża Jana Pawła II. Jest autorem wielu albumów poświęconych Janowi Pawłowi II, wykonał ponad milion jego zdjęć. Pracował jako fotograf kolejnych papieży przez 51 lat.
Swoją pracę rozpoczął 9 marca 1956 za pontyfikatu Piusa XII. Potem, stale jako fotograf L’Osservatore Romano, towarzyszył kolejnym papieżom: Janowi XXIII, Pawłowi VI, Janowi Pawłowi I, Janowi Pawłowi II, aż po pontyfikat Benedykta XVI. Podczas swojej wieloletniej fotograficznej pracy przy boku papieża nigdy nie wziął ani jednego dnia urlopu. Jana Pawła II fotografował aż do śmierci. Ostatnie jego zdjęcie wykonał w dniu pogrzebu. Wspomnienia Arturo Mari z życia obok Jana Pawła II spisał Jarosław Mikołajewski w książce „Do zobaczenia w raju”. W czerwcu 2007r. przeszedł na emeryturę.

źródło: http://www.fundusz-talenty.pl/patrycja-slomczynska-zagra-w-canregie-hall

Patrycja Słomczyńska - pochodzi z Myszkowa w województwie śląskim. Stypendystka Funduszu "Talenty" w latach 2010-2015. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule fur Musik in Koeln, Studentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu (Coaching).
Osiągnięcia:
Wieloletnia stypendystka i laureatka: Funduszu "Talenty", Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Częstochowy, Burmistrza Miasta Myszkowa I wielu innych. Wyróżniona absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego mająca na koncie liczne nagrody na konkursach skrzypcowych i muzycznych w kraju, a także na świecie. Jej ostatnio uzyskanym wyróżnieniem był recital w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Wydarzenie objęte patronatem medialnym przez:

Tygodnik Katolicki "Niedziela", Gazetę Częstochowską, Radio Jura, Radio "Jasna Góra".

Wstęp wolny - za okazaniem zaproszenia.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona serdecznie zapraszamy po odbiór zaproszeń na nasze spotkanie. Zaproszenia do nabycia w Muzeum (poniedziałek - piątek, w godzinach 9-15) z możliwością rezerwacji telefonicznej (343651982).

Serdecznie zapraszamy.