Opublikowano: 2011-08-14

Niecodzienni goście w Muzeum

Jeżeli ktoś przejeżdżał dziś w okolicach południa ul. Jagiellońską, bez wątpienia zwrócił uwagę na samochody Żandarmerii Wojskowej, stojące na skrzyżowaniach w okolicach firmy President. Chwilę później w eskorcie policji na parking naszego Muzeum wjechał autokar z niecodziennymi gośćmi. Byli to wysocy rangą żołnierze sił NATO z Bundeswehry i Wojska Polskiego. Przybyli oni do Częstochowy w ramach Dwudziestej Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Wojskowej.

W trakcie godzinnej wizyty wojskowi zwiedzili nasze Muzeum i byli pod dużym wrażeniem zgromadzonych zbiorów. Wśród osób towarzyszących przybyła również Pani Karolina Kaczorowska, żona zmarłego w katastrofie smoleńskiej Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego Prezydenta RP na uchodźctwie.