"Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki
Opublikowano: 2015-11-25

"Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki

15 grudnia o godz. 18:00 w Muzeum odbędzie się konferencja na temat "Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki. To druga z konferencji poświęconych niebezpieczeństwom czyhającym na nas (szczególnie na naszych najmłodszych) w XXI wieku.

Pierwsza została poświęcona dopalaczom, teraz bierzemy na "warsztat" rzecz dla człowieka fundamentalną, nie chodzi nam o sławne szkolne drożdżówki, ale o chleb nas powszedni!

Sięgając po tzw. wysoko przetworzoną i wydajną żywność skazujemy siebie i najbliższych na konsekwencje wynikające ze spożywania często prawdziwych "bomb" chemicznych. Przyjmuje się, że powoduje to ponad 60% chorób, które nękają ludzkość.

Naszymi prelegentami będą jak zwykle eksperci z najwyższej półki! M.in. Krzysztof Kamiński redaktor naczelny kwartalnika "Porady na zdrowie" i autor dwóch biografii o. Czesława Klimuszko.

Będzie o zasadach żywienia wg. św. Hildegardy z Bingen, o poście Daniela i diecie dr Ewy Dąbrowskiej! A do tego mnóstwo o zrównoważonej ekologi i zdrowym życiu. Powiemy też o harmonii w życiu duchowym...