Opublikowano: 2022-04-26

Nędzarz i Madame /pokaz filmu/

„Nędzarz i Madame" to tytuł filmu ukazującego artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.

23 marca 2022 w auli naszego Muzeum miał miejsce pierwszy pokaz filmu. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych. Dlatego też druga projekcja odbyła się 23 kwietnia 2022.

Sala znów pękała w szwach. Po pokazie mieliśmy okazję porozmawiać z reżyserem - Panem Witoldem Ludwigiem oraz odtwórcą głównej roli - Piotrem Zajączkowskim.