Opublikowano: 2023-12-13

„Mała Świąteczna Orkiestra"

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 12 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. W koncercie „Mała Świąteczna Orkiestra" uczestniczyli podopieczni specjalnych szkół i ośrodków wychowawczych zarówno z Częstochowy, jak i z regionu. Swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie, m.in. z ośrodków z Radomska i Bełchatowa.
Ideą koncertu jest integracja podopiecznych oraz wprowadzenie prawdziwie świątecznej atmosfery.
– Chodzi nam o spotkanie, integrację, wspólne świętowanie i wprowadzenie przedświątecznego klimatu. Chcemy przypomnieć, że święta nie powinny kojarzyć się nam tylko z komercją – zaznaczyła dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie, Agnieszka Ścigała-Psiuk.
To druga odsłona konkursu, realizowana w Muzeum Monet i Medali JP II. Organizatorami wydarzenia byli: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43, Miejskie Przedszkole nr 31 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET