W lutym 2017 r. w Radio Jasna Góra rozpoczał się cykl audycji "Kwadrans z Muzeum". Tematyką są wydarzenia z życia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Poniżej znajdują się odnośniki do archiwum audycji:
Audycja 99
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 7 stycznia 2019 r.
Krzysztof Witkowski powraca do 1994 roku, wtedy bp Antoni Długosz przyjmował sakrę biskupią z rąk Jana Pawła II. O tym wydarzeniu sprzed 25 lat i pamiątkach biskupa znajdujących się w muzeum usłyszymy w audycji.
Recital Marii Niewitały - wokalistka z Krakowa, przywołała wiele utworów z lat 30 i 60 – tych. W audycji rozmowa z artystką zrealizowana podczas cyklicznego spotkania z Janem Pawłem II ku przyszłości”.
Audycja 98
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 31 grudnia 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o nowych planach związanych z przypominaniem nauczania świętego Jana Pawła II.
W auli muzealnej miał miejsce niezwykły koncert, został zorganizowany dla Piotra Biazika. Zagrali dla niego przyjaciele m. in. Marcin Wyrostek. Pojawił się także biskup Antoni Długosz, który aktywnie wspiera środowisko artystyczne Częstochowy.
Audycja 97
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 24 grudnia 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum wspominając świętego Jana Pawła II przekazuje życzenia Bożonarodzeniowe.
Uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Katolickich Szkół Specjalnych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie przygotowało spotkanie wigilijne. Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiono patriotyczne jasełka. Miejscem wspólnego świętowania było Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Gościem specjalnym był metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
Audycja 96
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 17 grudnia 2018 r.
W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się „Wieczór z "Solidarnością". Była to okazja do przywołania dziejów częstochowskiej "Solidarności". Młodzież z I LO im. C. K. Norwida przygotowała z tej okazji program artystyczny, prezentując piosenki z lat 80. o charakterze patriotycznym.
Podczas spotkania nastąpiło rozdanie statuetek "Ikarów" – wśród nagrodzonych znalazł się założyciel muzeum Krzysztof Witkowski.
Audycja 95
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 10 grudnia 2018 r.
W ramach cyklicznych spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" w listopadzie gościem spotkania był pilot kpt. Stanisław Ziębiec. W 2002 roku miał okazję być członkiem załogi samolotu, którym Jan Paweł II wracał z Polski do Rzymu. Jest człowiekiem głębokiej wiary.
Na spotkanie do muzeum przybył wraz z żoną Barbarą Ziębiec, która wspominała podróże i spotkania z Janem Pawłem II.
Audycja 94
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 3 grudnia 2018 r.
Dzieci ze szkół podstawowych z Częstochowy wykazały się swoją wyobraźnią przy tworzeniu prac plastycznych na konkurs: „Moneta na 100 - lecie Niepodległości Polski widziana oczyma dziecka”. Międzyszkolny konkurs zorganizowany został z racji 100 - lecia odzyskania Niepodległości.
Wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II z udziałem dyrektora miejsca Krzysztofa Witkowskiego i inicjatorki konkursu pani Agnieszki Benduch ze SP nr 17. Dużą atrakcją dla wszystkich dzieci biorących udział w spotkaniu było zwiedzanie muzeum.
Audycja 93
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 26 listopada 2018 r.
Dyrektor muzeum, Krzysztof Witkowski opowiada o najnowszej monecie z nominałem 2000, która znalazł się w zbiorach muzealnych.
Częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym świętowało w muzeum 55-lecie swojego istnienia. Gościem specjalnym była piosenkarka, Monika Kuszyńska.
Audycja 92
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 19listopada 2018 r.
Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy, to stowarzyszenie, które działa od 1991 r. należący do Stowarzyszenia rycerze na co dzień włączają się w działalność publiczną, kulturotwórczą, oświatową, charytatywną. Na Jasnej Górze organizowane jest doroczne spotkanie, w ramach którego z inicjatywy o. Sebastiana Mateckiego - prodziekana Rycerstwa Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy goście odwiedzili muzeum monet
11 listopada w muzeum odbył się koncert grupy Leon Voci – muzycy z Ukrainy przygotowali specjalnie dla uczestników spotkania ulubiony utwór Jana Pawła II – Braka.
Audycja 91
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 12 listopada 2018 r.
Trzecia i ostatnia odsłona prac fotograficznych konkursu „Człowiek dobry jak chleb" miała miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Ogólnopolski konkurs został zorganizowany przez Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.
Tematem był Święty Brat Albert i jego charyzmat. W konkursie wzięło udział 31 uczestników z całej Polski, nadesłano w sumie 84 prace. Od 29 października prace można było oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.
Audycja 90
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum”5 listopada 2018 r.
Rodzina Pospieszalskich w piętnastoosobowy składzie w auli muzealnej zaprezentowała koncert „Nieśmiertelni polskiej poezji - wieczór Wszystkich Świętych". Program został opracowany z okazji obchodów 100 -lecia Niepodległości Polski.
Muzycy z twórczości polskich poetów wybrali wiersze, które, choć nie nawiązują wprost do tematów: niepodległość i walki o wolność, zawierają wyjątkową, polską nutę.
Audycja 89
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum”29 października 2018 r.
V Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów, to wydarzenie, które gromadzi kolekcjonerów z całej Polski. Zlot tradycyjnie połączony był z giełdą pamiątek, znaczków, monet, dzieł sztuki po Janie Pawle II.
Audycja 88
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum”22 października 2018 r.
19 października na miesiąc przed urodzinami Ojca Jerzego Tomzińskiego - najstarszego Paulina z Jasnej Góry, świętowaliśmy jego jubileusz. 100 - urodziny Ojca Tomzińskiego zbiegają się z innymi wyjątkowymi rocznicami: stuleciem odzyskania Niepodległości przez Polskę i 40-leciem wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Pragnąc uczcić te wydarzenia, Muzeum Monet i Medali JPII wydało we współpracy z Pocztą Polską okolicznościową pocztówkę.
Gościem specjalnym podczas uroczystości urodzinowej był Arturo Mari, fotograf i przyjaciel Ojca Świętego.
Audycja 87
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum" 15 października 2018 r.
Krzysztof Witkowski mówi o filiżankach od kard. Stanisława Dziwisz i o najbliższych planach związanych m.in. z powstaniem kaplicy.
Konferencja pt. „Hematologia z bliska" odbyła się w auli muzealnej. Uczestniczyli w niej lekarze z rożnych stron Polski.
Audycja 86
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum" 8 października 2018 r.
79 spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" związane było z jubileuszem 50-lecia pracy twórczej prof. Jerzego Filipa Sztuki. Relacjonujemy to wydarzenie.
Dyrektor miejsca zaprasza i mówi więcej o wystawie „Pamięć zapisana w brązie". Na wystawie zaprezentowane zostały medale, rzeźby i reliefy Jerzego Filipa Sztuki, gościa spotkania.
Audycja 85
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum”1 października 2018 r.
Dyrektor muzeum – Krzysztof Witkowski opowiada o obrazach autorstwa Tomasza Sętowskiego.
Uczniowie ze szkoły podstawowej ze Złochowic wraz z proboszczem parafii ks. Markiem Gaworskim odwiedzili muzeum. Podczas spotkania podzielili się świadectwem o papieżu Polaku.
Przemysław Króliszewski przyczynił się do założenia aplikacji, dzięki której można odwiedzając muzeum uzyskać więcej wiedzy na temat eksponatów. Jak z niej skorzystać i w czym najbardziej pomaga, o tym więcej w audycji.
Audycja 84
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum”24 września 2018 r.
Dyrektor muzeum, opowiada w jaki sposób są pozyskiwane eksponaty do muzeum. Dowiemy się m.in o pamiątkach od śp. abp Zygmunta Zimowskiego.
W audycji wysłuchamy archiwalnych fragmentów z wykładu abp Zimowskiego wygłoszonego w muzeum. Nagranie zostało zarejestrowane podczas spotkania „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości.”
Audycja 83
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 17 września 2018 r.
Relacja i świadectwa ze spotkania anonimowych alkoholików z Wrocławia. 50- cio osobowa grupa odwiedziła muzeum i uczestnicy podzieli się świadectwem życia w trzeźwości i obecnością Jana Pawła II w ich życiu.
Audycja 82
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” 10 września 2018 r.
Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski zaprasza na cykliczne spotkanie „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.
W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 4 września odbyło się otwarcie wystawy poświęconej historii pomnika Orląt Lwowskich powstałego na Rakowie w Częstochowie, przygotowanej przez oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Obok niej w muzeum eksponowano też inną wystawę, będącą pokłosiem senackiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały, nasza duma”, który polegał na przedstawieniu przez dzieci i młodzież ich interpretacji symbolu naszej Ojczyzny.
Audycja 81
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 3 września 2018 r.
Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski opowiada o medalach autorstwa Krzysztofa Chwaleby. Medalier wykonał 168 medali związanych z pobytami papieża Jana Pawła II w Polsce.
Rodzina Treczów z Lubelszczyzny dotarła do Częstochowy, by przede wszystkim poznać zbiory muzeum monet i medali Jana Pawła II. Jan Paweł II dla rodziny jest szczególnie bliski ponieważ państwo Tracz 2 .04. 2005 r. czyli w dniu śmierci Jana Pawła II przyjmowali sakrament małżeństwa.
Audycja 80
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 27 sierpnia 2018 r.
Relacja z 78 spotkania z cyku: „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Gościem spotkania był dr n. med. Ryszard Piasecki. Gość opowiadał o swoich spotkaniach z Ojcem Świętym w Zamościu. Przywołany we wspomnieniach został także abp Wacława Depo. Metropolita częstochowski w audycji, dzieli się również swoimi spostrzeżeniami na temat muzeum i cyklicznych spotkań „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.
Audycja 79
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 20 sierpnia 2018 r.
Rozmowa z dyrektorem muzeum Krzysztofem Witkowskim i Adamem Kiwackim Prezesem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich. Z audycji dowiemy się o najbliższych wystawach w muzeum, które będą nawiązywać m.in. do historii Kresów.
Spotkanie i rozmowa o świętym Janie Pawle II z dr. med. Ryszardem Piaseckim z Zamościa.
Audycja 78
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 13 sierpnia 2018 r.
Teresa Boguszewska to pseudonim literacki Hanny Teresy Grodzickiej-Królak. Z wykształcenia farmaceutka, ale poezja stała się piękną urzekającą przygodą. Poetka, blisko związana była z ks. Jerzym Popiełuszko za jego życia. Debiut poetycki – w czasie stanu wojennego w kościołach całej Polski odprawiano Msze św. w intencji Ojczyzny, ubogacone pieśniami i patriotyczną poezją pani Teresy przede wszystkim w Warszawie podczas nabożeństw, które odprawiał ksiądz Jerzy Popiełuszko w kościele na Żoliborzu. Poetka gościła w muzeum podczas Kongresu Kobiety Polskiej Niepodległości.
Audycja 77
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 6 sierpnia 2018 r.
Krzysztof Witkowski ukazuje ciekawe eksponaty związane z kanonizacją Jana Pawła II. To medale wykonane tylko w kilku egzemplarzach w Szwajcarii.
Pan Ryszard Zawadowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II, niestrudzony dokumentalista wspomnień po świętym podziękował za współpracę i wręczył Medale św. Jana Pawła II przedstawicielom instytucji wspierających działalność stowarzyszenia. Medale otrzymali Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Pani Lidia Dudkiewicz oraz Pan Krzysztof Witkowski - twórca i dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.
Audycja 76
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 30 lipca 2018 r.
Rozmowa z ks. Józefem Ślazykiem, to kapłan, który mówi osobie, że należy do Pokolenia Wojtyłowego. W dzieciństwie służył do mszy św. prowadzonych przez biskupa Karola Wojtyłę, później uczestniczył w audiencjach papieskich jako neoprezbiter. Misjonarz od 1990 roku, proboszcz w górach Lazio (środkowa Italia), bard i poeta. W rozmowie opowiada o spotkaniach z Janem Pawłem II, o muzeum, i duszpasterskiej pracy.
Audycja 75
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 23 lipca 2018 r.
Relacja z 77 spotkania „Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Gościem był ks. Józef Ślazyk - misjonarz, bard i poeta. Ksiądz Ślazyk słynie z tego, że pisze wiersze, gra na gitarze, pianinie i śpiewa.
W muzeum stworzył recital, poświęcony w znacznym stopniu Ojcu Świętemu - Janowi Pawłowi II.
Audycja 74
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 16 lipca 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o podróżach Jana Pawła II na Węgry i o medalach upamiętniających te wizyty.
Gościem 76. spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości" był m.in. poseł Tadeusz Cymański stąd w audycji przypominamy przemówienie Jana Pawła II do parlamentarzystów. (Warszawa11.VI.1999r.)
Audycja 73
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 9 lipca 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o zamiłowaniu Jana Pawła II do sportu. Poznajemy medale i monety upamiętniające wydarzenia sportowe i olimpijskie.
Audycja 72
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 2 lipca 2018 r.
„Od Bałtyku aż do Tatr – szlakiem Niepodległej” - to projekt realizowany przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie. Celem projektu jest ocalenie od zapomnienia polskiej historii. W wydarzeniu wzięły udział uczniowie ze szkół z Litwy, Łotwy i Białorusi oraz Polski. Wakacyjna podróż rozpoczęła się od Częstochowy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Z młodzieżą spotkał się m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audycja 71
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 25 czerwca 2018 r.
Tadeusz Serocki oraz Ryszard Rogaczewski z Pelplina znają szczegółowo historię powstania kopii Biblii Gutenberga. W latach 2002–2003 z inicjatywy Wydawnictwa Diecezji Pelplińskiej „Bernardinum” oraz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga wykonano faksymile dzieła. Pierwszy egzemplarz Biblii otrzymał Jan Paweł II – jako dar Episkopatu Polski na 25 - lecie pontyfikatu Papieża. Taki sam egzemplarz znajduje się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.
Audycja 70
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 18 czerwca 2018 r.
Polonista mgr Beata Gendek-Barhoumi oraz licealistki ze szkoły im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie podczas wizyty w muzeum, podzieliły się refleksjami o Janie Pawle II i muzeum.
W ramach Kongresu "Kobiety Polskiej Niepodległości od świętej Jadwigi do Anny Walentynowicz" - obecny ks. prał. Józef Maj, przypomniał kobietę Urszulankę Szarą. To kobieta, która była oddana Bogu, Ojczyźnie i bliźniemu. Siostra Jana Płaska prowadziła Ośrodek Katechetyczno - Metodyczny, zajmowała się pracą redakcyjno-wydawniczą, troszcząc się szczególnie o zachowanie i spopularyzowanie spuścizny ks. Jerzego Popiełuszki.
Audycja 69
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 11 czerwca 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum ukazuje zastawę stołową, z której Ojciec Święty spożywał posiłek podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.
W sali konferencyjnej muzeum odbył się Kongres pod hasłem "Kobiety Polskiej Niepodległości - od świętej Jadwigi do Anny Walentynowicz". Kongres to przypomnienie kobiet, dla których wartości takie jak Bóg, Honor i Ojczyzna były wskazówką życiową.
Audycja 68
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 4 czerwca 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum ukazuje m.in. medale z wizerunkiem Jana Pawła II i dziecka na wózku inwalidzkim.
W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. Mottem konkursu były słowa Ojca Świętego „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”. Przesłuchania konkursowe w muzeum trwały 28 i 29 maja. W konkursie wzięło udział 173 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Audycja 67
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 28 maja 2018 r.
„Oto Dekalog: 10 słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw (…). Jan Paweł II przypomina o Dekalogu. (Koszalin, 1 czerwca 1991r).
"Dekalog w obrazach" to artystyczny projekt, przez który artyści przypominają wartości zawarte w Dziesięciu przykazaniach. Każdy z artystów plastyków przypisał sobie jedno przykazanie i na obrazie wyraził swoją interpretację. Wystawa zbiorowa ma miejsce w auli muzealnej. Dominikanin o. Tomasz Biłka w audycji opowiada o swoim obrazie, czyli ósmym przykazaniu.
Audycja 66
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 21 maja 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum ukazuje przedmioty, które są własnością Urzędu Miasta Częstochowy, ale tymczasowo znajdują się w muzeum Jana Pawła II.
18 maja – w dniu 98. urodzin Karola Wojtyły – odbyło się 75. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Pani Małgorzata Rabęda wprowadziła nas w świat twórczości Karola Wojtyły. Bazą prelekcji była książka autorki „Liryka Karola Wojtyły lat 1938-1978 i jej literacko filozoficzne inspiracje".
Audycja 65
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 14 maja 2018 r.
Dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski ukazuje medale, które powstały z okazji wizyty Ojca św. Jana Pawła II na Ukrainie. Poznajemy też medale wykonane z ceramiki, gipsu, gliny oraz z węgla.
„Ojczyźnie na urodziny” to patriotyczne spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów. Rozstrzygnięcie konkursu z racji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości miało miejsce w auli muzealnej.
Audycja 64
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 7 maja 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum ukazuje pamiątki, przekazane przez Arturo Mari, osobistego fotografa papieża Jana Pawła II. Kolekcja watykańskiego fotografa liczy ponad 300 egzemplarzy - medali, zdjęć, identyfikatorów, a nawet kart menu pochodzących z podróży apostolskich Ojca Świętego.
O gobelinach prezentowanych w muzeum mówi autorka prac, pani Maria Gostylla - Piechucka.
Arturo Mari, gościł w częstochowskim muzeum sześciokrotnie. Prezentujemy niepublikowaną wcześniej wypowiedź, zarejestrowaną w muzeum w 2017 r. Fotograf, mówi m.in. o ostatnim spotkaniu z Ojcem Świętym i osobistym prezencie, który otrzymał na swoje urodziny od papieża.
Audycja 63
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 30 kwietnia 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum opowiada o wydarzeniach kulturalnych w auli muzealnej m.in. o konkursach literackich.
Wysłuchamy wierszy o Janie Pawle II oraz relacji z Pierwszego Konkursu Literackiego im. Marii i Lecha Kaczyńskich.
Audycja 62
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 23 kwietnia 2018 r.
Janusz Yanina Iwański, muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista - był gościem 74. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Spotkanie w muzeum było przejmującym świadectwem muzyka. Obecni na sali mogli poznać jego momenty z życia. Przede wszystkim jednak, poznaliśmy historię spotkania artysty z papieżem Janem Pawłem II. Pierwsze, to rok 1978 (spotkanie na Jasnej Górze przed konklawe). Drugie spotkanie z Janem Pawłem II, to 2003 rok. Wyjazd ze Stanisławem Sojką i koncert w auli Pawła VI. Specjalnie dla Papieża zagrano utwór z Tryptyku Rzymskiego - „ Omnia nuda et aperta”. Podczas spotkania w muzeum, towarzyszący Iwańskiemu na scenie dyrektor Krzysztof Witkowski, włączył też w jego opowieść swoje wspomnienia związane ze świętym papieżem.
Audycja 61
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 16 kwietnia 2018 r.
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum ukazuje pamiątki po Eugeniuszu Mrozie - przyjacielu Jana Pawła II. Poznajemy też pojedyncze egzemplarze medali w kształcie łódeczek, to monety jedno-centowe z USA.
Grupa pochodzenia węgierskiego odwiedziła Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, wśród gości był m.in. bendyktyn, tłumacz Ojca świętego od 1997 roku aż do Jego śmierci.
Audycja 60
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 9 kwietnia 2018 r.
73. Spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - relacja ze spotkania, gościem był ks. Bronisław Fidelus. Polski duchowny infułat archidiecezji krakowskiej, wikariusz generalny arcybiskupa krakowskiego w latach 2011–2016, archiprezbiter bazyliki Mariackiej w latach 1995–2011. Urodzony w Wadowicach.
Audycja 59
Audycja radiowa „Kwadrans z Muzeum” z 2 kwietnia 2018 r.
2 kwietnia br., przypadła 13 rocznica śmierci Jana Pawła II. W audycji, Ojca Świętego i dzień Jego śmierci (2 kwietnia 2005 rok), wspominają: prof. Danuta Rybicka, prof. Janina Milewska – Duda oraz dr Wanda Półtawska.
Usłyszymy głos, wypowiedź Jana Pawła II skierowaną do młodych. (Rzym, 1982 r).
Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum ukazuje pamiątki, m.in. pocztówki, które zostały wysłane przez papieża rok przed śmiercią.