Opublikowano: 2023-04-28

Finał konkursu na szkolną gazetkę ekologiczną

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 27 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu na „Szkolną gazetkę z dodatkiem ekologicznym". Dwudziesta pierwsza edycja konkursu została zorganizowana przez Tygodnik Regionalny ,,Gazeta Częstochowska" i Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problemy i piękno własnego regionu, chodzi też o wzbudzenie wśród uczniów miłości do przyrody i do pracy redakcyjnej. W tegorocznej edycji, na konkurs wpłynęło 8 numerów gazet. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.
Tradycyjnie przyznano również nagrodę specjalną „Eko - Pióro", której od pierwszej edycji konkursu patronuje wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poseł na Sejm RP Szymon Giżyński. Nagroda ta trafiła do Natalii Holi i Dominiki Szuster z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Reymonta w Częstochowie.
W kategorii szkoły podstawowe przyznano: I miejsca - SP nr 24 i SP nr 11 w Częstochowie, II miejsce – SP nr 42 w Częstochowie. Wyróżnienia trafiły do – SP nr 41 w Częstochowie i SP nr 6 w Myszkowie. W kategorii szkoły ponadpodstawowe przyznano: I miejsca - Zespół Szkół Samochodowych w Częstochowie i Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Częstochowie. II miejsce -VIII LO Samorządowe. „Przygotowanie gazet wymagało szczególnego zaangażowania i determinacji" - zwróciła uwagę przewodnicząca komisji konkursowej Urszula Giżyńska, redaktor naczelna „Gazety Częstochowskiej". Najciekawsze artykuły zostaną zamieszczone na łamach „Gazety Częstochowskiej". Szczególne podziękowania zostały skierowane na ręce opiekunów merytorycznych Konkursu i dyrektora Muzeum, Krzysztofa Witkowskiego.

 

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET