W niedzielę, 7 listopada 2021r. odbył się wernisaż prac dzieci i młodzieży poświęconych bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Podczas wernisażu dokonano także wyboru najlepszych prac.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili JE Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo, przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego oraz artyści częstochowscy dokonali wyboru i wyróżnili 20 prac plastycznych. A wybór nie był prosty!

W pracach młodych artystów widać było pasję, osobiste podejście do tematu konkursu, dbałość i staranność o ostateczny kształt.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom! Wszystkim wyróżnionym przekazujemy specjalne gratulacje!

Jury postanowiło nie stopniować laurów, dlatego autorzy wybranych prac otrzymają równorzędne nagrody w postaci pamiątkowego dyplomu, książki o Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie oraz medal 10-lecia Muzeum. Ponadto, czworo autorów otrzyma nagrodę specjalną - książkę, znanego artysty częstochowskiego, Pana Tomasza Sętowskiego, ufundowaną przez członka jury, Pana Mateusza Winiarek-Karpowicza, właściciela galerii sztuki.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

Ze wzgledu na obowiązujące przepisy RODO nie publikujemy danych osobowych autorów, natomiast wszyscy wyróżnieni, z pewnością, odnajdą swoje prace na poniższej fotografii.