Konferencja - Księżnej Dobrawie - Matce Chrzestnej Narodu
Opublikowano: 2017-12-01

Konferencja - Księżnej Dobrawie - Matce Chrzestnej Narodu

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ma zaszczyt zaprosić na konferencję:

„Księżnej Dobrawie - Matce Chrzestnej Narodu, w 1040. rocznicy jej śmierci. Konferencja pt. Polska w obliczu realnego zagrożenia islamizacji Europy Zachodniej”.

Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2017 roku o godzinie 16:30 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

PROGRAM:

„Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich - zasługi księżnej Dobrawy dla chrztu Polski” - Jan Jarosz, historyk kultury

„Rola Jasnogórskiego Sanktuarium w krzewieniu i zachowaniu wiary Polaków” - o. Stanisław Rudziński, paulin, historyk sztuki

„Islam jako zagrożenie dla Europy i chrześcijaństwa” - ks. dr hab. Dariusz Oko

Serdecznie zapraszamy.