Opublikowano: 2022-09-20

Koncert w ramach Kongresu o bł. ks. Jerzym

I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki miał miejsce na Jasnej Górze. Podczas dwóch dni (16-17 września) kongresowych odbywały się debaty i panele tematyczne, nawiązujące do myśli błogosławionego. W spotkaniu wzięły udział świadkowie życia i posługi duszpasterskiej ks. Jerzego, kapłani zasłużeni dla Solidarności, historycy i dziennikarze. W Kongresie uczestniczył bratanek ks. Jerzego, Marek Popiełuszko. W ramach Kongresu, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się koncert w wykonaniu Katarzyny Mielnik, uczestniczki Kongresu, pasjonatki poezji śpiewanej.