Opublikowano: 2018-11-06

Koncert rodziny Pospieszalskich/ foto-relacja

Koncertowy listopad rozpoczęliśmy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wraz z rodziną Pospieszalskich. 1 listopada o godz. 19.00 licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu pt. "Nieśmiertelni polskiej poezji - wieczór Wszystkich Świętych", którego program został opracowany z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.


Z twórczości polskich poetów Pospieszalscy wybrali kilka wierszy, które, choć nie nawiązują wprost do tematów: niepodległość, chwała oręża i walki o wolność, zawierają wyjątkową, polską nutę. Więż z Ojczyzną to nie tylko walka, to także zachwyt nad polskim pejzażem, przyrodą, pochwała codzienności, a także miłosna liryka.

                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Zainspirowani wierszami Norwida, Baczyńskiego, Leśmiana, Herberta, Stachury muzycy stworzyli szeroki repertuar o zróżnicowanym brzmieniu - od klasycznych orkiestracji, do mocnych rockowych brzmień. Znalazło się tu miejsce zarówno na jazzowe improwizacje i ludowe mazurki, jak i na folkowe, transowe szaleństwo. Nastrojowe utwory przeplatały się z bardziej żywiołowymi, zachęcając publiczność do klaskania i kołysania się w takt muzyki. Po koncercie można było poprosić muzyków o autograf i skosztować pysznych kremówek z Wadowic.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET