Opublikowano: 2022-12-21

Koncert kolęd i pastorałek oraz podsumowanie programu realizowanego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie z inicjatywy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego, odbył się koncert polskich kolęd i pastorałek. Utwory wykonała znana mezzosopranistka Katarzyna Suska-Zagórska, towarzyszył jej pianista Maciej Zagórski. Po koncercie nastąpiło podsumowanie programu Start w Gamedev, realizowanego przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych działającego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W programie uczestniczyli młodzi ludzie z trzech miast: Częstochowy, Kłobucka i Lublina. Niektórzy z nich mieli okazję osobiście odebrać certyfikaty. W uroczystym spotkaniu, uczestniczyli między innymi: senator RP Ryszard Majer, rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, zastępca rektora prof. dr hab. Zygmunt Bąk, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości Okręg Częstochowa Grażyna Matyszczak, kapelan środowisk patriotycznych ks. Ryszard Umański, dyrektor Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych Mikołaj Turowski, reprezentujący wicewojewodę śląskiego Roberta Magdziarza – asystent Marcin Leciński, gospodarz miejsca, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Krzysztof Witkowski wraz z małżonką Ewą Witkowską.

Więcej o projekcie mówi: Katarzyna Wojtasik:

Foto: ap/ MMJP2