Zapoznaj się

2618.JPG

Menu

Katalog medali

159.jpg

Patronat Muzeum

638.png

Zaprzyjaźnieni:

Szybki kontakt

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
w Częstochowie

ul. Jagiellońska 67/71
42-200 Częstochowa

tel. 34 365 19 82
e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Wyszukiwarka

Koncert 22 lipca - piątek

22 lipca 2016 - w piątek w auli Muzeum Monet i Medali wystąpi Zespół Impast. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30.

Wstęp: 5zł

Serdecznie zapraszamy!!!

 Zespół Impast powstał w listopadzie 2015 roku. Jego założycielką jest Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej. Pierwszy napisany przez Olę utwór "Pacierz na dobranoc" powstał w 2012 r. Do tej pory stworzyła ponad 100 utworów.

Treść kompozycji dotyka miłości i wiary, a także piękna przyrody i malarstwa. Motywem przewodnim i zarazem źródłem inspiracji muzycznych Oli, jest Bóg odnajdywany przez nią co dzień w modlitwie. Jej pierwsze kroki muzyczne były i są nadal związane z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Po raz pierwszy członkowie zespołu zagrali wspólnie 20 marca 2015 r. na zaproszenie Aleksandry Kowalskiej podczas pierwszej edycji jej wernisażu malarstwa Światło w dialogu z chwilą w Janowskiej Galerii po schodkach. Aranżacją utworów zajął się Artur Broncel. Prezentowana wówczas poezja śpiewana była słowno–muzycznym komentarzem do prezentowanych przez Olę obrazów.

Kolejne koncerty odbyły się 16 października i 29 listopada 2015 r. w Częstochowskim Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Stanowiły część wernisażu i finisażu Oli stanowiących kontynuację tematyki jej pierwszej wystawy Światło w dialogu z chwilą – II edycja. Po entuzjastycznym odbiorze publiczności muzycy postanowili spotykać się i grać regularnie. Tak narodził się zespół Impast.


Malarstwo zainicjowało powstanie grupy muzycznej, dlatego nazwa zespołu Impast związana jest z techniką stosowaną w malarstwie, polegającą na nakładaniu farby grubą, wypukłą warstwą przy użyciu pędzla lub szpachli. Takie malarstwo fakturowe i jednocześnie wyraziste w kolorze uprawia założycielka zespołu Aleksandra Kowalska.
IMPAST oznacza dla każdego z członków zespołu:

I – inwencję
M – miłość
P – prawdę
A – artyzm
S – serce
T – twórczość

Jest to swego rodzaju manifest – program, którym muzycy chcą kierować się w życiu i w twórczości. Technika impastu umożliwia wydobywanie światła. Członkowie zespołu pragną, aby ich muzyka była pomocna w wydobywaniu światła rozumianego jako to co najlepsze w drugim człowieku, to co pomaga wyakcentować dobro i piękno, będące przecież dziełem miłości Bożej.

Zespół o sobie

Jesteśmy ludźmi, którzy chcą przekraczać granice własnych słabości i ograniczeń. Mamy swoje rodziny, pracujemy, osiągamy swoje małe indywidualne sukcesy, a czasem też ponosimy porażki. Do tego wszystkiego zapraszamy Boga, aby to On podpowiadał nam jak mamy iść przez życie.

Należymy do wspólnot charyzmatycznych, które działają w strukturach Kościoła Katolickiego. Połączyły nas wiara i pasja muzyczna, które są niejako środkiem do celu jakim jest uwielbienie Boga w naszej muzyce. Chcemy nią dzielić się z Wami, gdziekolwiek jesteście. Sami obdarowani, chcemy naszymi darami i talentami dzielić się z innymi.

Zespół prezentuje autorską, chrześcijańską poezję śpiewaną i bogate w formie improwizacje instrumentalne.

Skład zespołu:
Aleksandra Kowalska – teksty, wokal, gitara klasyczna
Artur Broncel – aranżacja, instrumenty klawiszowe, kontrabas
Arkadiusz Możdżeń – gitara akustyczna
Rafał Soberka - gitara akustyczna, harmonijki, drumla
Roman Kowalski – djembe, instrumenty perkusyjne
Michalina Putek – skrzypce
Joanna Ordon – flet poprzeczny


informacje o zespole pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/zespolIMPAST/

Fotografie

Projekt i realizacja:

Strony internetowe TRUSTNET