Zapoznaj się

2618.JPG

Menu

Katalog medali

159.jpg

Patronat Muzeum

638.png

Zaprzyjaźnieni:

Szybki kontakt

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
w Częstochowie

ul. Jagiellońska 67/71
42-200 Częstochowa

tel. 34 365 19 82
e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Wyszukiwarka

Koncert 20 lipca - środa

W środę - 20 lipca 2016 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się koncert Krzysztofa Niedźwieckiego - gitara oraz Wojciecha Królikowskiego - pianino. Rozpocznie się o 19:30.

Wstęp - 5 zł.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

KRZYSZTOF NIEDŹWIECKI:

Urodził się w 1979 roku w Częstochowie, jest gitarzystą, autorem i kompozytorem piosenek, producentem , często wokalistą, rzadziej basistą. Studiował w PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi.  Ukończył Akademię Filmową w Warszawie.  Przez 10 lat (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał kilka płyt oraz koncertował w kraju i zagranicą (m.in. słynne Glastonbury w UK), w latach 2009-2014 grał w zespole Bakshish,obecnie gra w BABYLON RAUS. Od 2013 roku, wraz z Michałem Walczakiem i Adamem Machalicą tworzy trio, które towarzyszy Piotrowi Machalicy w jego recitalach.  Występuje również sam tworząc jednoosobowy zespół złożony z gitary, walizki (stopa) i mikrofonu z żywym niemal delay'em. Wykonuje piosenki (swoje i cudze) z tekstem bardzo dlań ważnym. Grał również w zespołach: Ptaszyska, Mind Kampf (UK), Superpałka, Wyłączeni, DiM (Dusza i Mercedes). Współtworzył kultowy klub muzyczny ZERO. Jest rockowym gitarzystą oraz wykonawcą tego gatunku. Również śpiewać stara się. Uwielbia mieszać style, nie wstydzi się popu, skłania się ku alternatywie,wali prosto z mostu. Jest hybrydą błazna i grajka. Jest współkompozytorem i współautorem piosenki "Jestem jak motyl (Jest dobrze)", która to gościła dwa tygodnie na pierwszym miejscu kultowej listy Trójki czyniąc tym samym z popularnego aktora, Andrzeja Grabowskiego wokalistę. Napisał piosenkę dla Hanny Banaszak("Może to sen"). Jest producentem muzycznym i autorem piosenek na dwóch solowych płytach aktora Andrzeja Grabowskiego. Ma na koncie zorganizowanie i wyprodukowanie dwóch dużych wydarzeń muzycznych: koncertu Częstochowa Gra Muńka (z udziałem czołówki Polskiej Sceny Muzycznej) oraz koncertu "Jest Dobrze" dla TVP, który odbył się w 2008 roku podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku. Koncert zwieńczony został płytą o tym samym tytule, która odniosła sukces (14 tys. sprzedanych egzemplarzy).  Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców w dziedzinie muzyki rozrywkowej (2009r.) oraz nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury (2010r.).

Przez 15 lat pobytu na scenie współpracował z :

T.Love, Hanną Bielicką, Renatą Przemyk, Maćkiem Maleńczukiem, Krzysztofem Materną, Stanisławem Sojką, Kasią Kowalską, Kasią Cerekwicką, Markiem Jackowskim, Adamem Nowakiem, Tytusem, Hanną Banaszak, Piotrem Bukartykiem, Budyniem (Pogodno), Jackiem Bończykiem, Ziutem Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Marcinem Pospieszalskim, DJ.Haem'em, Piotrem Kędziorem Kędzierskim.

 

informacje o artyście ze strony: http://www.krzychuniedzwiecki.pl/o-mnie

Fotografie

Projekt i realizacja:

Strony internetowe TRUSTNET