W ślad za informacją otrzymaną od JE abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego pragniemy powiadomić, iż przyjmowaniem i pomocą uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy zajmuje się m.in. utworzony w tym celu punkt w Parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie, przy ul. Brzeźnickiej 59.

Parafia pw. św. Wojciecha, wspólnie z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy”, organizuje wszelką pomoc dla uchodźców przybywających do Częstochowy. Punkt czynny jest codziennie (z wyjątkiem niedziel) w godz. 8:00 – 18:00. Koordynatorem działań jest ks. prał. Ryszard Umański.

Organizatorzy kierują serdeczną prośbę do wszystkich, którzy wyrażają chęć niesienia pomocy, by spontaniczne, indywidualne działania były skorelowane. Dlatego też apelują o kontakt, bowiem – dzięki odpowiedniemu doświadczeniu i przygotowaniu – są w stanie zapewnić nie tylko tymczasowe zabezpieczenie i wsparcie, ale również w sposób zinstytucjonalizowany pokierować dalszą opieką nad uchodźcami. Z wdzięcznością przyjmują także każdy dar serca.

Zwracamy się do wszystkich osób związanych z naszym Muzeum o jak najszersze rozpowszechnienie tej informacji.

Do wszystkich kierujemy serdeczne >>Bóg zapłać!<<

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET