Opublikowano: 2023-05-25

Kard. G. Müller z wizytą w Muzeum

Kardynał Gerhard Müller, 24 maja br. odwiedził Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Pobyt w Częstochowie emerytowanego prefekta watykańskiej kongregacji nauki wiary, związany był z głoszeniem konferencji podczas trwającego w WMSD Triduum dla kapłanów. Jak podkreśli rektor seminarium w Częstochowie, ks. dr hab. Ryszard Selejdak – kardynał to ,,gigant teologii", ale też człowiek, który kocha Polskę, zna dobrze jej historię. Hierarcha przyjął z wielką radością propozycje zobaczenia miejsca związanego ze św. Janem Pawłem II. Kard. Müller zatrzymując się przy figurze Papieża przywołał wspomnienie z 2002 roku, kiedy to Jan Paweł II mianował go biskupem, ordynariuszem diecezji Ratyzbony. „Muzeum, to możliwość retrospekcji, powrotu do spotkań ze św. Janem Pawłem II, i to też ważne miejsce dla wszystkich młodych ludzi, którzy nie znali osobiście Jana Pawła II. Mogą tu przeżyć spotkanie z papieżem, poznać m.in. kontekst społeczno-polityczny wyzwolenia i demokracji, który nastąpił podczas pontyfikatu - powiedział kardynał.

 

 

Rozmowa z kard. G. Müllerem. Tłumaczenie: ks. prałat dr Sławomir Śledziewski, osobisty sekretarz kardynała.

 

Wizyta kardynała z Niemiec to wielkie wydarzenie dla dyrektor muzeum, Krzysztofa Witkowskiego, który na pamiątkę odwiedzin przekazał na ręce kardynała medale i pamiątkowy album związany z Muzeum.

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET