Opublikowano: 2023-10-29

Jubileuszowy X Zlot Kolekcjonerów

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 28 października odbył się X Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów, połączony z giełdą pamiątek po Janie Pawle II. Na kilkunastu stoiskach wystawców można było znaleźć monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia czy widokówki. Podczas oficjalnego otwarcia Zlotu, z udziałem dyrektora muzeum Krzysztofa Witkowskiego, wiceprezesa Poczty Polskiej Wiesława Włodka, została zaprezentowana kartka okolicznościowa wydana Przez Pocztę Polską.

 

Na tegoroczne wydarzenie został przygotowany medal, oraz okolicznościowy znaczek. Ważnym momentem podczas X Zlotu Kolekcjonerów było wręczenie przez sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego, medalu „Gloria Artis", częstochowskiemu artyście Mariuszowi Chrząstkowi.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Antykwarnia-Księgarnia „Niezależna" w Częstochowie, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie i Polski Związek Filatelistów Okręg Częstochowski.

 

foto/ap

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET