Opublikowano: 2022-09-08

Jubileuszowa wizyta powiatu Częstochowskiego i Bodeńskiego

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli powiatu częstochowskiego i powiatu bodeńskiego z Niemiec. To forma podsumowania dwudziestu lat współpracy między samorządami. Konferencja na temat 20-lecia partnerstwa powiatów, z udziałem gości i starostów: Krzysztofa Smeli i Lothara Wolfle odbyła się 7 września br.

Była to okazja podsumowująca działalności między powiatami. Współpraca przebiega na różnych obszarach: kultury, opieki społecznej, pomocy rodzinnej, edukacji, wymianie studyjnej młodzieży.

W programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Muzeum nie zostało wybrane przypadkowo. To miejsce dla miasta i regionu bardzo ważne, oprócz pięknych warunków na spotkanie konferencyjne, chcieliśmy zaakcentować osobę św. Jana Pawła II, pokazać ważne aspekty pontyfikatu papieża Polaka - podkreślali organizatorzy spotkania z powiatu częstochowskiego.

Odsłuchaj wstęp Pana Krzysztofa Smeli:

Odsłuchaj wypowiedź Pana Lothara Wolfle: