18 maja 2020 roku, dokładnie w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odbyło się jubileuszowe spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". W ten sposób zakończył się cykl trwający dziewięć lat, w trakcie którego gościliśmy wiele znamienitych osobistości duchownych jak i świeckich.

 

Gościem tego wyjątkowego wydarzenia był Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, który razem z dyrektorem muzeum Panem Krzysztofem Witkowskim, wspominali wielu rozmówców zasiadających na naszej kanapie.

 

 

Większa część spotkania poświęcona była oczywiście Janowi Pawłowi II, jego nauką oraz ogromnemu wpływowi jaki miał na cały świat. Arcybiskup podkreślał jak nieustannie żywe są w nas jego słowa i jak sam czerpie z nich, przez całą swoją kapłańską drogę. Zachęcał również, abyśmy nie tylko wsłuchiwali się w to co przekazywał nam Ojciec Święty, ale przede wszystkim wdrażali to w nasze życie.

 

 

Miła niespodzianką było wręczenie naszemu dyrektorowi, medalu przez przeora Konfranterni Staropolskiej Orderu Św. Stanisława Pana Krzysztofa Zbrojkiewicza za "wieloletnią i bezprecedensową działalność w skali świata, na rzecz chwały i świętości Jana Pawła II".

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET