Muzeum Monet i Medali jana Pawła II w Częstochowie zaprasza na spektakl „Jan Paweł II - okno nadziei” w sobotę, 4 czerwca 2022 r., o godz. 18:00.

„Jan Paweł II - okno nadziei” to spektakl literacko-muzyczny opowiadający o życiu i dziedzictwie, które pozostawił nam polski papież.  Artyści – wokaliści, muzycy, recytatorzy, biorący udział, to młodzi pasjonaci teatru, którzy zakochani są w teatrze. Inscenizacja, przedstawiona w formie impresji na temat kolejnych etapów życia Karola Wojtyły, to hołd młodych ludzi – współczesnych świadków historii naszego Papieża, złożony Janowi Pawłowi II. Wykonawcy, patrzący na tę historię swoimi oczami, starają się za pomocą poezji i muzyki opowiedzieć, kim dla nich jest Karol Wojtyła i jak postrzegają jego rolę we współczesnym świecie. W spektaklu wykorzystano utwory skomponowane przez Piotra Rubika, do których teksty napisał Jacek Cygan.

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET