Opublikowano: 2023-04-23

Jan Paweł II dar i zobowiązanie na wieki

„Jak dotrzeć do Polaków z prawdą i odbudować narodową wspólnotę wokół św. Jana Pawła II", to temat konferencji, która miała miejsce w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie odbyło się z udziałem metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo. Arcybiskup przypomniał, że „Jan Paweł II jest darem i zobowiązaniem dla nas na wieki".

 

Konferencja rozpoczęła się przesłaniem odczytanym przez dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego. W wydarzeniu uczestniczył m.in. ks. prof. Waldemar Chrostowski, który w rozmowie podkreślił, że najważniejsze jest dla nas refleksja nad tym czego Papież nauczał. To fundament budowania naszej tożsamości. Dodał, że ważne jest systematyczne trwanie przy dziedzictwie Jana Pawła II, a o tym również przypomina Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.


Pielęgnowanie pamięci o św. Janie Pawle II jest wyzwaniem stawianym przed pedagogami, a dróg by wciąż docierać do nauczania Ojca Świętego jest wiele, podkreślała Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.


Spotkanie wokół św. Jana Pawła II odbyło się 21 kwietnia, było pierwszym z cyklu trzech konferencji zaplanowanych w Muzeum Monet i Medali. Zostało zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

 ap/ MMJP2

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET