Tadeusz Płużański specjalizuje się w powojennej historii Polski, jest autorem wielu publikacji na temat żołnierzy wyklętych oraz twórcą programów o tej tematyce emitowanych m.in. w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. Współpracuje z TVP Info i TVP Historia, jest również stałym komentatorem Telewizji Republika i prowadzącym w Polskim Radiu 24. Pełni funkcję redaktora naczelnego „Naszej Historii” (Polska Press). Jest autorem wydanej w 2011 r. książki „Bestie”, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich.

Publikuje m.in. w „Biuletynie Informacyjnym” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz w prasie: „Najwyższy Czas!”, „Nasza Polska”, „Uważam Rze”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „ Tygodnik Solidarność”, „Gazeta Polska Codziennie” i „Gazeta Polska”. W 2018 r. otrzymał nagrodę za całokształt pracy dziennikarskiej promującej historię Polski XX wieku.

Pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=E8K5-MXW8Bk można obejrzeć trailer.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w sobotę, 6 stycznia 2024 r., o godz 19:00.

Uwaga: WSTĘP WOLNY!