Opublikowano: 2019-03-05

Finał III Wojewódzkiego Konkursu Poezji św. Jana Pawła II/ foto

4 marca o godz. 11.00 w Muzeum Monet i Medali JPII odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu Poezji św. Jana Pawła II. Patronat honorowy nad konkursem objęli: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz śląski kurator oświaty Urszula Bauer, a patronat medialny sprawował nasz Tygodnik Katolicki „Niedziela”, który był także fundatorem nagród dla wyróżnionych w konkursie.

I miejsce w kategorii „klas 1-6 szkoły podstawowej” zajęła Matylda Rydzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Częstochowie, I miejsce w kategorii „klas 7-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum” przypadło Joannie Migalskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie, a I miejsce w kategorii „szkół ponadgimnazjalnych” zajęła Martyna Kundzicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Nagrody rozdano także osobom wyróżnionym. Spotkanie uświetnił występ zespółu śpiewaczego z Zespołu Szkół Technicznych im. św. Jana Pawła II w Częstochowie oraz dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie. Pod koniec uroczystości finałowej nagrodzone osoby wyrecytowały wiersze Jana Pawła II. Cisza podczas recytacji i gorące brawa po ich wykonaniu tylko potwierdziły werdykt jury.