W piątek 10 grudnia 2021r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się podsumowanie akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. Było to podziękowanie dla uczestniczących w niej isntytucji i osób wspierających dzieci polskie na Litwie.

Akcje pomocy Polakom na Litwie od wielu lat niestrudzenie prowadzi Towarzystwo Patriotyczne "KRESY", którego prezesem jest ks. inf. Ryszard Umański. Warto dodać, iż - poza Litwą - działa również na rzecz naszych rodaków na Białorusi i Ukrainie.

W spotkaniu udział wzięli: Szymon Giżyński - poseł na Sejm RP, podsekretarz stanu w MKIDN, Ryszard Stefaniak - zastępca Prezydenta m. Częstochowy, przedstawiciele placówek oświatowych Częstochowy, Bielska-Białej i gmin powiatu częstochowskiego, a także goście - 6 Pań Dyrektor szkół polskich na Litwie.

W części artystycznej wystąpił chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie, pod dyrekcją Edyty Oracz. Uczniowie wykonali kilka pieśni z rejonu wileńszczyzny.

 

      

 

      

 

      

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET