Czwartek, 21 października 2021r. był dniem promocji elektromobilności w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Organizatorami przedsięwzięcia byli: PKO Leasing oraz firma Masterlease, wchodząca w skład Prime Car Management S.A. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali dealerzy wiodących marek motoryzacyjnych, oferujących samochody o napędzie elektrycznym i hybrydowym oraz sprzedawcy rowerów elektrycznych.

Celem spotkania – oprócz propagowania elektromobilności, która stopniowo, aczkolwiek coraz bardziej zauważalnie, wkracza na rynek motoryzacyjny – była promocja narzędzi finansowych, umożliwiających wsparcie kapitałowe różnych podmiotów – zarówno firm, jak i klientów indywidualnych. I tak, zaprezentowano możliwości wynajmu długo- i krótkoterminowego, leasingu, a także zakupu pojazdów poleasingowych czy używanych.

W trakcie kilkugodzinnego spotkania reprezentanci organizatorów przedstawili m.in. prezentacje z omówieniem zasad finansowania. Osoby uczestniczące w pokazie miały również możliwość praktycznego przetestowania wszystkich dostarczonych przez dealerów pojazdów, dzięki jazdom próbnym.

A wszystko to bez warkotu motorów i charakterystycznego zapachu spalin…