9 lipca 2020 roku w Muzeum monet i medali Jana Pawła II odbyło się spotkanie "Ecologia Humana i Dzieło Stworzenia - w nauczaniu Jana Pawła II". Było to pierwsze z cyklu spotkań "Ekologia konserwatywna, Chrześcijaństwo a ekologia".

Przed rozpoczęciem wykładu odbyło się wręczenie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medale wręczył doradca prezydenta Polski Paweł Sałek. Odczytano także list Ministra Środowiska Michała Wosia (w załączeniu).

Wykład na temat "Ecologia Humana i Dzieło Stworzenia - w nauczaniu Jana Pawła II" wygłosił prof.dr hab. Zbigniew Mirek z Krakowa. Na koniec spotkania zostały wręczone akty nominacji do Rady Naukowej Polskiego Klubu Ekologicznego-Małopolska.

Organizator spotkania: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, firma President Electronics Polans sp. z o.o.

Partnerzy: Polski Klub Ekologiczny Małopolska Rada Naukowa, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych - Kraków.

>>> zdjęcia ze spotkania <<<