Opublikowano: 2014-05-16

15 maja 2014 w Muzeum Monet i Medali JP II odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II.

Opublikowano: 2014-03-12

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zakończonego I Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych pod hasłem Niezłomni i Błogosławieni - wierni po kres, dedykowanego Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Fot. Mariusz Pośpiech

Opublikowano: 2013-08-19

W sierpniowej edycji comiesięcznych spotkań z cyklu: "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" wystąpił lekarz z Rzymu, brat słynnego papieskiego fotografa Arturo Mari, Roberto Mari. Znany i ceniony rzymski ginekolog położnik doktor Mari, przybył w towarzystwie swej małżonki Antonelli Morina i była to ich pierwsza wizyta w Polsce.

Opublikowano: 2013-07-11

W dniu dzisiejszym, 11 lipca w trakcie posiedzenia rady miasta, dyrektor naszego muzeum Krzysztof Witkowski otrzymał z rąk Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka - odznakę honorową " Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną mu w maju br. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej - Bogdana Zdrojewskiego.

Opublikowano: 2013-05-21

W piątek 17 maja 2013 roku w muzeum odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło niemalże dwa razy więcej  uczestników niż w roku ubiegłym, ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.

Opublikowano: 2013-04-23

W dniu dzisiejszym 23 kwietnia, muzeum znalazło się na trasie pielgrzymki studentów - seniorów do Częstochowy, która odbyła się w ramach zajęć uczelnianych Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. bł. Jana Pawła II w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Opublikowano: 2012-11-20

Dnia 22 listopada 2012r. o godz. 15.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się konferencja naukowa "Koniec świata...i co dalej", organizowana przez Instytut Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Opublikowano: 2012-08-14

Nadrzędnym celem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest rozpowszechnianie wiedzy o Papieżu Polaku, utrwalanie pamięci o jego wielkiej osobie a przede wszystkim krzewienie jego idei, zarówno tych z dziedziny wiary i religii katolickiej, jak również tych z dziedziny życia społecznego.

Opublikowano: 2012-06-19

Turniej Piłkarzyków President Cup rozstrzygnięty.

Polska - zwycięzcą turnieju!

Opublikowano: 2012-05-19

18 czerwca o godz. 15.00 w naszym muzeum zostanie zorganizowany Turniej Piłkarzyków President Cup dla dziewcząt i chłopców w wieku 12-16 lat. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału. Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn czekamy do 11 czerwca.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET