Opublikowano: 2014-03-12

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zakończonego I Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych pod hasłem Niezłomni i Błogosławieni - wierni po kres, dedykowanego Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Fot. Mariusz Pośpiech

Opublikowano: 2013-08-19

W sierpniowej edycji comiesięcznych spotkań z cyklu: "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" wystąpił lekarz z Rzymu, brat słynnego papieskiego fotografa Arturo Mari, Roberto Mari. Znany i ceniony rzymski ginekolog położnik doktor Mari, przybył w towarzystwie swej małżonki Antonelli Morina i była to ich pierwsza wizyta w Polsce.

Opublikowano: 2013-07-11

W dniu dzisiejszym, 11 lipca w trakcie posiedzenia rady miasta, dyrektor naszego muzeum Krzysztof Witkowski otrzymał z rąk Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka - odznakę honorową " Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną mu w maju br. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej - Bogdana Zdrojewskiego.

Opublikowano: 2013-05-21

W piątek 17 maja 2013 roku w muzeum odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło niemalże dwa razy więcej  uczestników niż w roku ubiegłym, ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.

Opublikowano: 2013-04-23

W dniu dzisiejszym 23 kwietnia, muzeum znalazło się na trasie pielgrzymki studentów - seniorów do Częstochowy, która odbyła się w ramach zajęć uczelnianych Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. bł. Jana Pawła II w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Opublikowano: 2012-11-20

Dnia 22 listopada 2012r. o godz. 15.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się konferencja naukowa "Koniec świata...i co dalej", organizowana przez Instytut Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Opublikowano: 2012-08-14

Nadrzędnym celem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest rozpowszechnianie wiedzy o Papieżu Polaku, utrwalanie pamięci o jego wielkiej osobie a przede wszystkim krzewienie jego idei, zarówno tych z dziedziny wiary i religii katolickiej, jak również tych z dziedziny życia społecznego.

Opublikowano: 2012-06-19

Turniej Piłkarzyków President Cup rozstrzygnięty.

Polska - zwycięzcą turnieju!

Opublikowano: 2012-05-19

18 czerwca o godz. 15.00 w naszym muzeum zostanie zorganizowany Turniej Piłkarzyków President Cup dla dziewcząt i chłopców w wieku 12-16 lat. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału. Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn czekamy do 11 czerwca.

Opublikowano: 2012-05-18

W dniu dzisiejszym, w naszym Muzeum odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło 13 drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.  Konkurs składał się z trzech etapów: etap I indywidualny, gdzie każdy z uczniów rozwiązywał test indywidualnie; II etap to test rozwiązywany grupowo. Do trzeciego etapu weszło sześć drużyn.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET